Udržateľnosť projektu

  1. finančná udržateľnosť

    Žiadateľ i partneri siete spolupráce budú používať výsledky projektu pre svoju ďalšiu činnosť. Predpokladom optimálneho fungovania spolupráce a ďalšieho pokračovania a rozvoja aktivít je zabezpečenie dostatočných finančných zdrojov. Finančnú udržateľnosť projektu zabezpečia tieto zdroje:

    • členské príspevky partnerov spolupráce
    • príspevok mesta a obcí, ktoré sa zapoja do spoločných projektov
    • združené prostriedky členov partnerskej spolupráce na realizáciu určitých vybraných aktivít
    • príjmy z vlastnej činnosti
    • podporné fondy, granty, príjmy z medzinárodných projektov a pod.
    • príspevky občanov ( 2% dane z príjmu )
  2. inštitucionálna úroveň

    Pre udržanie projektu bude potrebné zo strany žiadateľa presne vymedziť účasť jednotlivých partnerov, zodpovednosť, funkcie, zabezpečiť jasné a transparentné rozdelenie úloh vo vnútri parnerstva, ale i smerom von k cieľovým skupinám, príjemcom, používateľom poskytovaných služieb, budovať stále materiálne a finančné zabezpečenie pokračovania aktivít projektu a spolupracovať s organizáciami podobného charakteru na Slovensku.

    Mestská knižnica vytvorí inštitucionálne podmienky pre zriadenie centra pre vzdelávaciu politiku, ktoré bude slúžiť ako komunitné centrum, kontaktný bod, zázemie pre stretávanie sa v regióne. Žiadateľ bude pokračovať v spolupráci s partnermi v realizácii jednotlivých aktivít projektu VEDMA, v projekte Kolokruh, zaujímať stanoviská k rôznym otázkam a problémom verejného a občianskeho života v oblasti záujmu svojich partnerov a občanov mesta i regiónu. Predpokladáme, že aktívnou partnerskou spoluprácou a úspešnou realizáciou jednotlivých aktivít projektu sa prejaví lokálne vlastníctvo partnerov, pretože do ich riešenia vložia svoje manažérske skúsenosti, schopnosti, čas, finančné prostriedky.